Parafia w Lamas należy do Prałatury  Moyobamba, która znajduje się w północnej części Perú. Jest to tak zwana „selva alta” czyli dżungla wysoka, ponieważ położona jest u podnóża And. Samo Lamas jest znajduje się na niewielkiej górze o wysokości 800 m n.p.m. Miejscowi ludzie mówią ze jest to miasteczko trzech pięter. Najniższe to barrio „wayku” czyli dzielnica nativos – rdzennych Indian, drugie to centrum miasteczka gdzie znajduje się kościół parafialny oraz trzecie najwyższe piętro to „mirador”, który niegdyś był strategicznym miejscem podczas bitew i pozwalał na obserwowanie tego co się dzieje dookoła.

Do parafii należy 24 wioski, w części z nich są kaplice oraz animatorzy, którzy prowadzą systematyczną modlitwę oraz troszczą się o kaplicę. Przez naszą parafie przeszło trzęsienie ziemi, które zniszczyło kilka kaplic oraz kościół w Lamas. Padre Jesus, który pochodzi z Hiszpanii podczas odbudowy Kościoła parafialnego umieścił w nim wizerunek Pana Jezusa Miłosiernego, bardzo podobny do tego, który znamy z Łagiewnik.

Przez ostatnie 7 lat księża odwiedzali parafię tylko w weekendy, właśnie z powodu braku powołań. Przed nami wiele pracy, przede wszystkim zależy nam na powrocie ludzi do Kościoła, którzy odeszli przez normy covidowe, powrót do Sakramentu Spowiedzi, ponieważ przez ostatnie lata się nie spowiadali, formacja i poszukiwanie nowych animatorów oraz remont kaplic wraz z salkami katechetycznymi.